drukuj

Aktualności Przedszkola

 • gwiazdor10.jpg

  "Wigilia przedszkolna"

  Data: 07-01-2015

  Dnia 19 grudnia 2014 roku odbyła się uroczysta Wigilia Przedszkolna.
  Przedszkolne kolędowanie rozpoczęło się wizytą niezwykłego gościa, który przybył z workami pełnymi prezentów dla dzieci. Gwiazdor wysłuchał kolęd w wykonaniu przedszkolaków i długo z nimi rozmawiał. Wszystkie dzieci obiecały, że będą dobrymi i grzecznymi przedszkolakami. Po wręczeniu prezentów przyszedła czas na symboliczne podzielenie się opłatkiem i słodki poczęstunek.

 • mikolajki10[1].jpg

  "Mikołajki"

  Data: 05-12-2014

  Dnia 5 grudnia 2014 roku nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany przez Przedszkolaków gość- Św. Mikołaj. Dzieci zaśpiewały przygotowane z tej okazji piosenki, porozmawiały z Mikołajem i zapewniły, że były grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu Przedszkolakowi słodki upominek, a na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcia. Bowiem następne spotkanie dopiero za rok...

 • pasowanie1.jpg

  "Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka"

  Data: 27-11-2014

  Dnia 26 listopada 2014 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie maluchów na Przedszkolaków i Starszaków. Dzieci otrzymały od Krasnala Hałabały 3 zadania specjalne do wykonania. Maluchy musiały zaprezentować przed zgromadzoną publicznością, że potrafią śpiewać, recytować i gimnastykować się. W związku z tym, że wszystkie zadania zostały wykonane wzorowo Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania każdego Krasnala dużym, zielonym ołówkiem. Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy i upominki, a pełen wrażeń dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.

 • dzienpluszowegomisia1.jpg

  "Dzień Pluszowego Misia"

  Data: 25-11-2014

  Dnia 25 listopada 2014 roku obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Świętowanie rozpoczęło się pląsem tanecznym. Przedszkolaki poznały historię powstania maskotki pluszowego misia. Później była wspólna recytacja wiersza, krótka rozmowa o szanowaniu zabawek i mnóstowo zabaw z udziałem naszych pluszowych gości. Na koniec dzieci pokolorowały obrazek misia.

 • dzienprzedszkolaka10[1].jpg

  "Dzień Przedszkolaka"

  Data: 22-09-2014

  Dnia 22 września 2014 roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Przedszkolaka". Świętowanie rozpoczęliśmy od słodkiego poczęstunku. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Jestem sobie Przedszkolaczek" i uczestniczyliśmy w licznych zabawach muzyczno-ruchowych i sprawnościowych. Największą radość sprawiły dzieciom zabawy z chustą animacyjną.

 • 1.jpg

  "Dzień drzewa"

  Data: 10-10-2014

  Dnia 10.10.2014 roku przedszkolaki świętowały „Dzień drzewa”. Najpierw udaliśmy się na krótki spacerek w okolice przedszkola do „starej wierzby”. Dzieci „przywitały się” z drzewem, pogłaskały rękoma jego korę.
  Następnie słuchały jak „bije serce” wierzby. Przedszkolaki dowiedziały się także jak ważną rolę w przyrodzie i naszym życiu pełnią drzewa. Na podsumowanie zajęć maluchy wspólnie wykonały plakat tematyczny.